Kontakta oss

LFF Service AB

Besöksadress
Läkemedelsförsäkringen
Sveavägen 63, Stockholm

Postadress
Box 17608
118 92 Stockholm

E-post
info@lakemedelsforsakringen.se

SLF

Besöksadress
Svenska Läkemedelsförsäkringen AB,
Sveavägen 63, Stockholm

Postadress
Box 176 08
118 92 Stockholm
Telefon 08-462 37 00
Fax 08-462 02 92

Medarbetare LFF Service AB

Robert Ström

VD

robert.strom@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 00
Mobiltel 070-296 16 20

Besvarar frågor om: Mediekontakter, pressmeddelanden, delägarskap.

Ladda hem högupplöst bild på Robert »

Marita Lind

VD-assistent

marita.lind@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 00
Mobiltel 073-842 59 67

Besvarar frågor om: Ansökan om delägarskap.

Medarbetare SLF

Anders Hultman

Vice VD, Skadechef

anders.hultman@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 00
Mobiltel 070-252 30 44

Suzanne Björkman

Personskadereglerare

suzanne.bjorkman@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 98

Ylva Håkansson

Personskadereglerare

ylva.hakansson@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 97

Mattias Jonsson

Personskadereglerare

mattias.jonsson@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 99

Frida Jones

Personskadereglerare

frida.jones@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 96

Sirpa Lundin

Personskadereglerare

sirpa.lundin@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 93

Kristin Lindroth

Personskadereglerare

kristin.lindroth@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 95

Mattias Delberger

Personskadereglerare

mattias.delberger@lakemedelsforsakringen.se
Tel 08-462 37 92

Nyheter

Att tänka på när du anmäler en skada

Hur allvarlig är din skada? Enligt försäkringens åtagande lämnas inte ersättning om besvären varar mindre än 30 dagar, dvs en månad. Bestämmelsen om 30 dagar gäller också skador av vaccinering. Biverkningar som till exempel feber, trötthet eller smärta i armen efter...

läs mer